ZA ENOSTAVNO IN VARNO UPORABO JE MOŽEN DOKUP PRIBORA ALI DRUG ARTIKEL
Avtomatski navijalec kabla za 230V z Rettbox-ONE vtikačem in 10m kablom s SlowMotion sistemom
ZALOGA

Artikel: ROL004
Avtomatski navijalni kolut ima zelo kvalitetno in na udarce odporno ohišje z GS in TÜV testom ter CE certifikatom.
Namenjen je za PROFESIONALNO UPORABO.
Avtomatski navijalni kolut - rolo za Rettbox-ONE vtikač in električni kabel preseka 3 x 2,5mm2, DOLŽINE 10m
Namenjen je za AVTOMATSKI ODKLOP z Marechalovim Rettbox-ONE (T.i. "starejši tip") sistemom oz. za vozila s to vrsto vtičnice!
.....................................
POZOR: k vsakemu avtomatskemu navijalcu VEDNO dodamo artikel SLOWMOTION, ki preprečuje, da kabel ne "zbezlja" v navijalec kabla! S tem sistemom ob vsakodnevni pogosti uporabi podaljšamo življensko dobo priključenemu kablu, preprečimo morebitno preveliko zanihanje ob ročnem ali avtomatskem Rettbox izklopu ali udarcu v zid ali sosednje vozilo.
Avtomatski navijalec kabla-boben zelo hitro potegne kabel nazaj do navijalca-bobna, kjer ga zaustavi na kabel pritrjen plastičen čep. Pri daljši in pogosti uporabi se lahko kabel na tem mestu, kjer je pritrjen plastični čep, sčasoma poškoduje. SlowMotion dodatek poskrbi za varno in počasno vlečenje kabla NAZAJ v boben.
.....................................
VSEBUJE: uporabniku prijazen, patentiran sistem SLOWMOTION - TUKAJ našega dobavitelja, saj vam zato razviti kabel iz avtomatskega koluta ne bo "zbezljal" nazaj v avtomatski navijalni boben.
IZDELANO v EU.
UPORABA IN NAMEN:
- za reševalna vozila
- za gasilska vozila
- za policijska vozila
- za vozila civilne zaščite
- za delovna vozila
- za druga specialna vozila (carina, pomoč na cesti...)
Avtomatski navijalni koluti za 230V elektriko v vozilu z Rettbox_ONE vtičnicami na vozilu za avtomatski odklop, so nepogrešljivi posebno v zdravstvenih domovih in centrih prve pomoči oz. reševalnih postajah po Sloveniji, ki jih dnevo uporabljajo.
Tudi zelo veliko gasilskih društev ima Rettbox-ONE avtomatske odklope, vendar večinoma Z ZRAKOM.
Do sedaj je bila v Sloveniji praksa, da se je vsak zdravstveni dom ali gasilsko društvo znašlo po svoje oz. so kupili, kar mu je ponudil dobavitelj opreme.
Tokrat vam z veseljem ponudimo NADGRADNJO tega sistema: avtomatski navijalni boben-rolo.
POZOR: ta Rettbox-ONE vtikač RB6113015RRR na tem kablu-roloju je SAMO ZA DOVOD 230V v vozilo in NI Z ZRAKOM!
V praksi so približno v 30% reševalnih vozilih opremljeni s tem kablom-sistemom Rettbox-ONE, preostali pa z “našim” DEFA kablom z ročnim odklopom ali avtomatskim odklopom Rettbox-S.
TEHNIČNI PODATKI in LASTNOSTI:
- presek kabla presek 3x 2,5mm2, kvalitete HO7RN-F
- dolžina priklopnega kabla roloja 1,35m (gumiran, črne barve, BREZ šuko vtikača), presek 3x 2,5mm2, kvalitete HO7RN-F
- za moči od 1600W (zvit) do 3000W (razvit)
- odporno plastično ohišje za profesionalno uporabo in dolgo življensko dobo
- trpežna kovinska konzola dovoljuje vrtljivost do 150° (skupaj v obe smeri)
- avtomatski navijalni boben – rolo ima termično zaščito (z ročnim izklopom)
- blokirni sistem blokira navitje na želeni poziciji (možno ga je deaktivirati)
- teža do 5 kg (10m kabel)
- mere 29 x 29 x 20,5cm
- priložena so SLOVENSKA navodila (str.24) za uporabo in montažo
- PRIPOROČAMO: sistem avtomatskega navijalca kabla je mogoče nadgraditi s t.i. "SlowMotion" - TUKAJ sistemom, ki omogoča počasno navijanje kabla
NAŠE IZKUŠNJE pri uporabi avtomatskega navijalca kabla:
- ko ob izvleku kabla zaslišite da "zareglja", POČASI popustite kabel, da sistem ZAUSTAVI (blokira) vlečenja kabla nazaj
- ko želite, da avtomatski navijalec kabel potegne nazaj v boben, ga na KRATKO potegnite in HITRO POPUSTITE
V nekaterih zdravstvenih domovih se zavedajo, da specialni priklopi (v tem primeru Rettbox-S ) niso poceni, zato jih zavarujejo pri vsakodnevni uporabI pred padci na tla z avtomatskim navijalnim kolutom-bobnom (slika spodaj)
Nekateri uporabniki v zdravstvu pa še vedno uporabljajo kable in vtikače "po domače", posledica pa je poškodovanje kabla, vtikača ali celo izguba (kraja).